0 (531) 814 30 49 0 (531) 237 88 93

Karot Beton Kesme

Karot Beton Kesme

Teknolojinin ilerleme göstermesi, karot kesim anlamında da oldukça önemli gelişmeler göstermiştir. Karot ustaları en kısa süre içinde işlem uygulaması yapılacak olan alanda pratik bir biçimde faaliyet gösterir. Karot makinesi yalnızca delim yapmak ve kesim gerçekleştirmek anlamına gelmemelidir. Bu işlemlerin dışında pek çok alanda da yaygın olarak karot makinesi kullanılır.

Karot, beton ve sert zeminlerde üzerinde delmeçalışmalarını uygulamak amacıyla yapılan kesim işlerine verilen genel bir isimdir. Karot kesimin en sağlamış olduğu en önemli avantaj olarak titreme, kayma, zedeleme, çatlak oluşturma gibi olumsuz durumlara yer vermeden belirlenen çapta ve ölçüler esas alınarak gerçekleştirmesidir. Titreme ya da kayma yapmadan işlerin tamamlanması oldukça önemli bir niteliktir.

Beton Zemin Kesme

Betonarme yapılarda, ek kapı ve pencereler, havalandırma boşlukları, tesisat boşlukları, ekipman boşlukları, makine boşlukları gibi betonarme duvar veya zeminlerin çeşitli nedenlerle kesilmesi gerekebilir. İnşaat süreci, ilgili alanda beton zemin kesme uygulaması ile devam eder.İhtiyaçların beraberinde, tasarım veya uygulama için de uygun bir beton kesme makinesi kullanılabilir hale gelmiştir.

Genel olarak binanın beton döküm işleminde özellikle küçük boşluklar için kalıbın hazırlanması daha uzun sürebilir. Beton bütünleşik olarak dökülür ve betondan gerekli kısımlar kesilerek gerek duyulan alanlar oluşturulur. Mekânın daha sonraki aşamalarında, beton duvar veya zemine uygun çapta delikler açmak veya kapı ve pencere oluşturmak gibi daha geniş bir alanda betonu kesmek önemlidir. Günümüzde tasarımcılar betonu yalnızca dekoratif amaçlı da kullanırlar.

Beton Kesme Ne Kadar?

Alanında uzman firmamızın tercih edilmesiyle iş için ayrılmış olan süreden ve işin maliyetinden önemli oranda tasarruf sağlanabilir. Beton kesim fiyatları derinlik anlamında cm temel alınarak hesaplanır. Bunun yanında, uygulama yapılacak olan alanın mevcut durumu ve betonun kalınlığı da fiyatların farklılık göstermesinde etkilidir. Uygulama yapılacak betonum mevcut durumu oldukça önemlidir.

Betonun analiz edilmesiyle gerektiğinde ek olarak farklı uygulamaların yapılması da gerçekleşebilir. Yapılan ilave işlemler de fiyatlar açısından değişikliklere neden olur. Beton kesme uzmanlık isteyen ve nitelikli ekipman gerektiren bir uygulama sürecini barındırır. Bu açıdan profesyonel hizmet veren firmamız, beton kesim işlemleri için gerekli olan ekipmanların bütününe ve engin bir deneyime sahiptir.

Beton Kesme Ustası

Beton kesme işi uzman firmalarca profesyonel ekip ve son teknolojiye sahipekipman ile gerçekleştirilmesi önem arz eden bir işlemdir. Bu nedenle firmamız bünyesinde yer alan ve alanında uzman olan beton kesme ustası ile uygulamalara başlanması gerekir.

Kesimin yapılar için uygun olan cihazlar ve uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilmemesi durumunda istenmeyen kazalar ortaya çıkabilmekte ve bunun beraberinde kesimi yapılan binalarda geri dönüşü söz konusu olmayan zararlar meydana gelebilir. Beton kesimi oldukça farklı amaçlar ile oldukça farklı yüzeyler için bir planlama gerektirebilir. Bu anlamda, çok yönlü bir kullanım amacına sahiptir. Doğru olan kesim tekniği, uygulama alanında herhangi bir sorun yaşanmasına sebep olmayacak biçimde tercih edilmelidir.

Karot Beton Kesici

Günümüzde büyük bir kolaylık sağlayan karot beton kesici ile pek çok betonun düzgün ve herhangi bir soruna sebebiyet vermeden kesilmesi rahatlıkla gerçekleştirilir. Karot makinesinin çalışma prensibi,  sert zeminlerin delim işlemlerinin gerçekleştirilmesi için gereken süre içinde, kesiminde kullanılacak olan uç noktasına silindir biçiminde karot ucu takılması ile başlar.

Zemin üzerinde delme işlemi yapılması için bir nevi darbeli matkaba benzeyen bir makine ile sağlanır. Farklı makineler kullanılarak beton kesme uygulamaları yapmak, alan üzerinde geri dönüşü mümkün olmayan ve kalıcı hasarlar meydana getiren problemlerin oluşmasına sebep olabilir. Bu anlamda, karot beton kesme makineleri bu işlemlerin gerçekleştirilmesi konusunda oldukça ideal bir alternatiftir.

Karot Ustası

Titreme, kayma, ölçüsüz parçalamayapmadan istenen çap ve ölçülerde beton kesme işleminin uygulanmasıyla oldukça temiz bir sürecin yapılması sağlanır. Zemin betonlarda istenen yüksek standartlar, çatlak oluşumunu önlemek için uygulanır ve bu konuda alanında uzman firmalar ile çalışılması yapılan işin kalitesi açısından önemlidir. Firmamız, karot kesim hizmeti sunarken büyük bir dikkat ve güven ortamı içerisinde, çevreye herhangi bir rahatsızlık yaşatmadan sunmayı çok fazla önemser.

Bu konuda karot ustası ekibimize oldukça güveniyoruz. Özen göstererek betonun tesviyesine yerleştirme durumuna yük aktarma demirlerinin konumu ile alakalı dikkat edilmesi gerekir. Çeşitli nedenlere bağlı olarak karot kesim gerçekleştirilmesi planlandığı zaman belirli hesaplamaların yapılması, ortaya çıkan işin kalite standartlarına uygun olması açısından önem taşır.

Beton Kesme Uygulama

Beton kesme uygulamaları, işlem yapılması planlananyapılardaçeşitli makine ve yöntemler ilegerçekleştirilen bir süreci içerisinde barındırır. Kullanım alanları olarak beton kesme uygulama çeşitleri; karot makineleri yardımıyla beton kesme, hidrolik raylı testere kullanılmasıyla beton kesme, derz ile beton kesme ve halat ile beton kesme metotları olarak sayılabilir. Bu yöntemler, farklı koşullara göre beton kesimi uygulamalarında başarılı sonuç alınmasında oldukça etkilidir.

Dikkat edilmesi gereken durum ise hangi alanda hangi uygulamaların yapılması gerektiği hakkında bilgi sahibi olunmasıdır. Bilinçsizce yapılan uygulamalar hem yapılar üzerinde derin hasarlar meydana getirir hem de çevrede bulunan insanların rahatsızlık duymalarına neden olur. Bu konuda oldukça dikkatli davranan firmamız, profesyonel hizmet sunmaktadır.

Beton Kesim İşlemi

Titreşim gerçekleşmeden ve herhangi bir darbeye sebep olmadanyapılan beton kesim işlemi için taşıyıcı sisteme zarar verilmemesini sağlaması da önemli avantajlardandır. Standart olarak uygulanan kırım metotlarına kıyasla oldukça temiz bir işlem gerçekleştirilir.

Betonun nasıl kesilmesi gerektiği ve izlenmesi gereken yöntem, kesilecek olan beton yapının fonksiyonlarına göre farklılaşır. Beton kesim işleri oldukça hassastır ve oluşabilecek hataların yeniden telafi edilebilmesi pek mümkün değildir.